Hussain vokste opp som eneste barn av et moderat muslimsk ektepar, innenfor et fundamentalistisk islamsk regime. I midten av 20-årene jobbet Hussain på et treningssenter der en av arbeidskameratene hans var en etterfølger av Jesus. En dag hadde de en samtale om Bibelen, og som en avskjedsgave før han flyttet til en annen by, ga hans kollega Hussain en kopi av Det nye testamente på hans eget språk.
Hussain leste Bibelen fra perm til perm og hadde mange spørsmål. Imidlertid var det ingen han kunne snakke trygt med. Likevel, mens han leste, opplevde han Guds nærvær og fred, og ble overbevist om at Jesu ord er liv og sannhet. Selv om foreldrene støttet sønnens nye tro, advarte de ham og ba ham om å holde det for seg selv. Og derfor forble Hussain alene som troende de neste fem årene.
I løpet av den tiden ble det islamske regimet stadig mer undertrykkende. Hussain visste at dersom ha ble værende, ville han til slutt bli tatt og drept. Han bestemte seg derfor for å reise til et trygt europeisk land, hvor han til slutt møtte andre kristne og ble døpt.
To år har gått og Hussain kjemper fortsatt for flyktningstatus i sitt vertsland. Han jobber hardt for å lære språket, og drømmer om å gå på universitetet for å bli ingeniør. Imidlertid er det fortsatt en sjanse for at han kan bli avvist og deportert til hjemlandet, hvor han nesten helt sikkert vil bli fengslet.
TA TID I BØNN
- Be for kristne flyktninger med muslimsk bakgrunn som i likhet med Hussain står i fare for å bli deportert av vertslandene.
- Be om frimodighet for kristne i muslimske land til å snakke om Bibelen med sine muslimske venner og distribuere den klokt.
- Be om åpenbaring for muslimske søkende når de leser Guds ord, og om at de skal få tilgang til menneskene og ressursene som kan hjelpe dem på deres trosreise.
«Innflytteren som bor hos dere, skal være som en av deres egne landsmenn. Du skal elske ham som deg selv. For dere har selv vært innflyttere i Egypt. Jeg er Herren deres Gud.»
3. Mosebok 19,34